Co się stało z Neo Plus?

Na stronie Graczpostolita.pl ukazał się wywiad z jednym z redaktorów Neo Plus. Polecam cały wywiad, ale mnie najbardziej zainteresował fragment dotyczący naczelnego redaktora Neo Plus.

Początek cytatu
"Ja tęsknię za Neo Plus. Nigdy ci tego nie mówiłem, ale z wielu czasopism jakie dostępne były na polskim rynku Neo Plus uważam za najlepsze.
Podziękuj za to dobre czasopismo naszej konkurencji, która zmuszała nas do wysiłku. Musieliśmy wymyślić się na nowo, gdy okazało się, że wydawnictwo Bauer wejdzie na rynek czasopism konsolowych z Playboksem. Stąd wzięły się pomysły na pisanie zapowiedzi na kilka sposobów. Wprowadziliśmy takie pomysły jak np. Gra Wstępna, gdzie porównywaliśmy kilka podobnych do siebie tytułów, skupiając się tylko na wybranych tematach (np. miejsce akcji). Albo cytowaliśmy wypowiedzi twórców wyczekiwanych gier. Niejako w ten sposób pozwalaliśmy im opowiedzieć własnymi słowami o rozgrywce, pomysłach, produkcji itd. Albo przeprowadzaliśmy redakcyjną dyskusję na temat nowych informacji o danej grze. To wszystko były zapowiedzi, ale podane w taki sposób, żeby czytelnik nie mógł narzekać na nudę.
Nie mógłbym tam pracować całe życie, ale chciałbym móc dziś wziąć do ręki nowy numer ulubionego czasopisma i zobaczyć, co ciekawego wykręcili moi następcy. Najważniejsze, że Gulashowi udało się zwalczyć chorobę, a cała ekipa nieźle sobie poradziła w branży. Znajdziesz nas m.in. w iFun4all, Bloober Team, Techlandzie i Vivid Games."
Koniec cytatu

Mnie bardzo cieszy fakt, że jednak Gulash wykaraskał się z choroby. I mimo, że nie tworzy już Neo Plus, to jest szansa, że może kiedyś jeszcze o nim usłyszymy.

@ Valoo


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nintendo Wii U - kolekcja gier

Lista polskich stron i blogów o grach i konsolach

Nintendo Wii