Next Gen N64 Nintendo 64 Controller


Konsola Nintendo 64 zasłynęła z rewolucyjnego kontrolera wprowadzając gałkę analogową, w którą wyposażony jest każdy współczesny pad. Nie obyło się bez kilku niedogodności. Główną wada okazało się nie do końca komfortowe rozplanowanie położenia gałki analogowej, przez co część osób narzeka na brak komfortu z obsługi pada do Nintendo 64. Sytuacji tej nie zmieniły też liczne zamienniki produkowane przez zewnętrzne firmy.

Obecnie prowadzona jest zbiórka na Kickstarter mająca na celu sfinansowanie stworzenia kontrolera na wzór tego z Nintendo 64. Łączy on wszystkie jego zalety i poprawia wady.

Poniżej kilka zdjęć.
Widać, że oprócz gałki analogowej dogodnie umieszczonej po stronie lewej, pad wyposażono w podwójne przyciski L i R na przedniej stronie pada. Co prawda kontroler nie będzie miał możliwości podłączenia do PC przez USB, ale na rynku dostępne są przejściówki umożliwiające takie podłączenie pada do PC. W celu zachowania wierności z oryginałem wszelkie karty pamięci i Rumble Pak będą kompatybilne. Planowana cena konstrolera to około 20$. Chyba warto dołożyć do tego swoją cegiełkę...

@ Valoo

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Banjo Kazooie

Rocket: Robot on Wheels

Donkey Kong 64