Nintendo New 2DS XLOd dawna chodzi mi pomysł po głowie, żeby nabyć jeden z handheldów od Nintendo i dołączyć do wąskiej, ale szczęśliwej społeczności graczy w Polsce tego pociesznego urzadzenia. Głównie chcę zapoznać się remakiem Super Mario 64 oraz zagrać w obie Zeldy (Ocarina of Time i Majora's Mask). Zapewne kilka innych gier też mi przypadnie do gustu.... ale do tej ppry fakt, że nowy 3DS XL  enowo sięga 900zł skutecznie odsuwa moje plany jego zakupu na dalszą przyszłość.

Teraz jednak Nintendo zapowiedziało New 2DS XL. Jest to praktycznie New 3DS XL tylko bez efektu 3D na którym nie specjalnie mi zależy, a dzięki temu ma być znacznie tańszy. Szacunkowo w naszym kraju cena zamknie się w 600zł. Całkiem nieźle zwłaszcza, że do zestawu dołączono (wreszcie!) ładowarkę.

Poza tym ładny design przyciąga wzrok. Tak więc mój wybór padł na nową konsolkę od Nintendo :) Gdy ją zobaczyłem to stwierdziłem, że nie chcę już dlużej czekać. Chcę ją kupić już... niestety to dopiero zapowiedź konsoli, która swoją premierę ma zaplanowaną na lipiec tego roku. Czyli już niedługo.

Oczywiscie jeżeli nie zależy Wam na efekcie 3D to warto czekać, bo to najlepszy wybór sposród całej rodziny DS. Ekran jest XL. Składana klapka. I niższa cena. Super biorę na premierę!


A Switch...? No cóż, niech czeka, mam tyle innych fajnych zabawek, że za kilka lat sięgne też i po niego, a moze i też doczeka się jakiejś wersji New Switch XL ;)

@ Valoo

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lista polskich stron i blogów o grach i konsolach

Doctor V64

Ostatni weekend z Nintendo: maj 2018