Mam już roczek...Mój blog ma już rok! I nie sądziłem, że uda mi się tutaj przez tyle czasu regularnie pisać! Początkowo myślałem, że nie będę miał o czym pisać, zaś w rzeczywistości okazało się, że jest tyle tematów, że brakuje na nie wszystkie czasu... Zarówno tematów z aktualnych generacji konsol, gier retro które udaje mi się zakupić i zagrać, a także ze strefy gier indie. Przez ostatni rok nie udało mi się jeszcze zakończyć kolekcji gier na Nintendo 64, ale też jeszcze sporo ich zalega w szufladzie aż będę miał czas zagrać i opisać tutaj swoje wrażenia. W tym też czasie zacząłem interesować się pozostałymi konsolami, które także można śmiało zaliczyć do grona retro. Stałem się posiadaczem licznych tytułów i konsol takich jak PS2, GameCube, Wii, PSP. Ale o nich więcej napiszę w swoim czasie. Także śledzę uważnie rozwój sytuacji z nową konsolą Nintendo. I co prawda nie planuję jej jeszcze nabywać, ale ostrzę sobie już zęby na New 3DS XL oraz Wii U, które mam nadzieję, że stanieją po premierze nowej konsoli w marcu. Swoją drogą śledząc rynek i dostępność konsoli Wii U w Polsce, to mam coraz większe wątpliwości czy w ogóle uda mi się kupić za rok tą konsolę, czy nie będę musiał jej sprowadzać zza granicy... Miałem jeszcze w tym roku kupić z drugiej ręki używane Wii U z zestawem gier, ale postanowiłem, że odłożę i kupię nowe, pachnące świeżością, własne Nintendo Wii U. Najchętniej bundla z Mario Kart 8 i Splatoon lub tego z New Super Mario Bros. Myślałem też o zestawie z Zeldą, ale ta nie posiada gry w formie fizycznej tylko zainstalowaną na dysku... tak czy inaczej, poczekam z tym jeszcze z rok czasu. Bo kupując gry retro dochodzę do wniosku, że wiele z nich wygląda naprawdę ładnie, gra się w nie wyśmienicie, a w ogólnym rozrachunku są zdecydowanie tańsze niż nowe. Więc lepiej poczekać, aż obecna generacja będzie odchodzić w cień, a ceny staną się bardziej przystępne. Zaś do tego czasu w kolejce czeka wiele wspaniałych tytułów z minionych generacji konsol.

@ Valoo Smok


Komentarze

 1. Pisz pisz, to jakby nie patrzeć pogłębianie pasji, rozszerzanie horyzontów no i satysfakcja!

  Co do ceny WiiU - kupuj jak najszybciej, gry i sprzęty Nintendo nigdy nie tanieją, zawsze idą po ok roku od premiery tylko w górę.

  Wszystkiego dobrego od retronagazie.eu

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny blog, gratuluję zwłaszcza kolekcji na N64 - rzadkość szczególnie w naszym kraju i chyba moje największe marzenie z czasów dzieciństwa.

  Powodzenia i do kolejnych urodzin! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki :) faktycznie pisanie jest czasem równie wciągające co same gry.
  Swoje Wii U posiadam :) świetna konsola zwłaszcza, że można ograć nie tylko nowości, ale też sporo staroci.
  Co do kolekcji na Nintendo 64 to trochę wyhamowałem, ale jak życie pozwoli to może za 5 lat zbiorę wszystkie tytuły w które chcę zagrać w oryginale i kilka dodatkowych takich czysto kolekcjonerskich ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Lista polskich stron i blogów o grach i konsolach

Nintendo Wii - przegląd gier

Nintendo Wii U - kolekcja gier