Nintendo 64 - kolorowe wersje konsoli

Przeglądając internet natknąłem sie na kilka interesujących stron opisujących różne wersje konsoli Nintendo 64. Na przestrzeni kilku lat była produkowana i sprzedawana w wielu różnych wersjach, najczęściej różniących się kolorem. Ponadto  niektóre z nich miały przeźroczyste obudowy lub nawiązywały swoim wyglądem do konkretnych gier.
Sam posiadam tylko czarną klasyczną wersję konsoli, ale poniżej przedstawiam krótki przegląd tego jakie rodzaje konsoli zostały wyprodukowane.

DARK GRAY/BLACK - Klasyczna wersja konsoli Nintendo 64, sprzedawana w komplecie z wieloma różnymi grami. Zwana także jako CHARCOAL BLACK.
Region: Cały świat.FUNTASTIC
Jest to seria konsol o jasnych barwach i przeźroczystej obudowie. Występuje w odmianach: Fire Orange, Grape Purple, Watermelon Red, Smoke Black, Jungle Green, Ice Blue.
Region: Europa, USA, Japonia.


W Stanach Zjednoczonych wersja Smoke Black nazywana była Charcoal.
Na japońskim rynku wydawane były tylko dwie wersje: Smoke Black znana jako Clear Black oraz Grape Purple wydana pod nazwą Midnight Blue.

 
FUNTASTIC FIRE ORANGE TRANSPARENTFUNTASTIC GRAPE PURPLE TRANSPARENT


FUNTASTIC WATERMELON RED

 

FUNTASTIC SMOKE BLACK/CLEAR BLACK - Wydana tylko w Japonii, jako specjalne wydanie w zestawie z Nintendo 64DD.


FUNTASTIC JUNGLE GREEN TRANSPARENT - zielona wersja sprzedawana w zestawie z grą Donkey Kong 64


FUNTASTIC ICE BLUE - Clear Blue, Clear Pink - Górna część konsoli w kolorze jasno błękitnym i przeźroczystym, zaś podstawa w kolorze białym. Wersja japońska (górne zdjęcie) jest dwukolorowa, zaś wydawana w Europie jest jednolita tylko błękitno przeźroczysta (dolne zdjęcie).FUNTASTIC SMOKE GRAY 


PIKACHU - Konsola z widoczną postacią Pikachu na górnej części, Pokeball służący jako przycisk power, zaś w stopie Pikachu znajduje się przycisk reset. Gdy konsola jest włączona, policzki Pikachu świecą się na czerwono. W Japoni w wersji jasno niebieskiej i pomarańcz, w Europie i USA w ciemno niebieskiej wersji. W Australi zwana jako Pokémaniac.
Konsola Pikachu występuje w trzech odmianach dark blue, light blue i orange, w tej ostatniej góra jest pomarańczowa, a podstawa konsoli jest w kolorze żółty. Konsola była sprzedawana z niebieskim kontrolerem, zaś w Japonii z pomarańczowym.

 

DAIEI HAWKS LIMITED EDITION - rzadka wersja konsoli Nintendo 64 sprzedawana w sklepach Daieitylko na rynku japońskim. Góra jest w kolorze pomarańcz i przeźroczysta, zaś podstawa czarna.
Region: Tylko Japonia w sklepach Daiei Hawks.


JUSCO 30TH ANNIVERSARY EDITION -  To także specjalna limitowana wersja konsoli sprzedawana na 30 rocznicę sklepu Jusco w Japoni. Góra jest przeźroczysta, jano szara i biała podstawa.
Region: Tylko Japonia.


GOLD - Wersja konsoli w kolorze przypominającym złoto, sprzedawana na rynku Japoński i USA. W
Region: USA, Japonia.

ATOMIC PURPL
 

Limitowana wersja konsoli w zestawie z grą Star Wars Episode I:Racer, wydana w okresie gdy ukazał się film Star Wars Episode I: The Phantom Manace. Konsola w wersji szarej.Ponadto konsola Nintendo 64 sprzedawana była w zestawach z grami, jak wspomniany wyżej PIKACHU do którego dołączona była gra z serii Pokemon czy JUNGLE GREEN TRANSPARENT z grą Donkey Kong 64.

Gra Pokemon Stadium dołączana była do zestawu także ze zwykłą konsolą.


Poniżej zestaw standardowej konsoli Nintendo 64 sprzedawany wraz z grą Golden Eye 007.


To tyle jeśli chodzi o wersje w jakich była sprzedawana konsola Nintendo 64. Ich ceny na aukcjach internetowych sięgają wysokich sum...

Na stronie LukieGames można znaleźć każdą wersję, fajna gratka dla kolekcjonera o zasobnym portfelu ;)

@ Valoo Smok
Poniżej źródło do materiałów z których korzystałem tworząc ten wpis:
  1. http://www.blickamabend.ch/news/zurueck-in-die-vergangenheit-die-20-coolsten-nintendo-64-versionen-id4220480.html
  2. https://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_64_color_variants
  3. http://finngamer.webs.com/nintendo64info.htm 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Lista polskich stron i blogów o grach i konsolach

Nintendo Wii - przegląd gier

Nintendo Wii U - kolekcja gier